ورود به سيستم


 


 ارسال مجدد ایمیل تایید؟
 فراموشی رمز ورود
 کاربر جدید ؟ ثبت نام

حاميان
بازديدکنندگان سايت

تعداد کل بازدید: 81230
تعداد کاربران آنلاین: 1
تعداد بازدید امسال: 534
تعداد بازدید این ماه: 608
تعداد بازدید امروز: 33


   


صفحه مناسب براي چاپگر

گروه۱

IMG_20190219_231034_945مصاحبه با دکتر وحيد سينايي 

عضو هيات علمي گروه علوم سياسي دانشگاه فردوسي مشهد و دبير دومين همايش ملي دولت پژوهي 

1-با توجه به برگزاري همايش نخست در دهم اسفند 1395 دستاوردهاي اولين همايش دولت پژوهي چه بوده است؟

يکي از اهداف همايش­ها گردآوردن صاحب نظران و محققين در ارتباط با موضوع همايش و تبادل آراي آن­ها است. در نخستين همايش دولت پژوهي، افزون بر اين اقدام موضوعات و عناوين سخنراني­ها به نحوي بود که با مسائل و مشکلات کشور در عرصه­هاي مختلف، ارتباط پيدا مي­کرد و در رابطه با آن سخنرانان ارائه­ي نظر مي­کردند و پنل­هاي مختلفي چون دولت و کيفيت سياست­گذاري عمومي در ايران، دولت؛ اقتصاد سياسي و توسعه، دولت؛ وجوه حقوقي و قانوني، دولت؛ نظريه و سياست صحبت شد. چکيده­ي مطالب و مقالات هم به صورت الکترونيکي و چاپي در اختيار محققان قرار گرفت.

2-اهداف اصلي برگزاري دومين همايش ملي دولت پژوهي چيست؟

با توجه به اين که دولت يکي از مهم­ترين مفاهيم علم سياست است گروه علوم سياسي دانشگاه فردوسي مشهد، همايش­هاي ثابت و دو سالانه­ي خود را به موضوع دولت اختصاص داده و در همايش دوم تاکيد بر دولت در ايران و مباحث سياست­گذاري، چالش­ها و حکمراني محلي، مشکلات اقتصادي و سرشت و کارآمدي دولت در جمهوري اسلامي به بحث گذاشته مي­شود. و پرتويي از دولت در ايران و مشکلات و چالش­هاي آن مطرح مي­شود.

3-آيا موضوع همايش ملي دولت پژوهي منحصرا به رشته­ي علوم سياسي مربوط است يا ساير رشته­ها هم مي­توانند مشارکت کنند؟

در اين همايش، اساسا چون مسئله­ي دولت با حوزه­هاي مختلف ارتباط دارد عنوان همايش يک عنوان بين­رشته­اي است و از رشته­هاي حقوق، اقتصاد و جامعه­شناسي هم مقالاتي دريافت کرده­ايم و از اساتيد اين رشته­ها نيز سخنراناني در همايش حضور دارند. به همين جهت مخاطبين در روز همايش نيز مي­توانند شامل دانشجويان رشته­هاي مختلف باشند.

4-اهميت موضوع دولت پژوهي که سبب برگزاري دومين همايش با اين عنوان شده است، چيست؟

با توجه به اين که همايش دوم دولت پژوهي با محوريت جمهوري اسلامي ايران: بنيان، آسيب، چشم­انداز برگزار خواهد شد و با توجه به شرايط منطقه و همچنين شرايط بين­المللي و چالش­هاي داخلي، موضوع همايش دولت پژوهي صرف نظر از بحث آکادميک موضوع روز کشور است. بنابراين مباحث همايش کاملا مسائل و چالش­هايي است که نه تنها دغدغه­ي پژوهشگران و اساتيد بلکه از دغدغه­هاي مردم نيز مي­باشد.

5-چه برنامه­ها و پنل­هايي براي روز همايش پيش­بيني شده است؟

همايش در روزهاي هفتم و هشتم اسفند ماه برگزار خواهد شد. و علاوه بر مراسم افتتاحيه، پنج پنل در دو روز ارائه مي­شود که در روز نخست شامل نشست­هاي دولت، چالش­ها، چشم­انداز، دولت و سياست­گذاري عمومي، دولت، حکمراني محلي و شوراها و در روز دوم نشست­هاي دولت و اقتصاد سياسي، سرشت دولت و کارآمدي برگزار خواهد شد.  تعداد بازدید کنندگان :81230
©2015 Ferdowsi University of Mashhad.